Noc sokoloven

Sokol Přerov - Noc sokoloven

Letos se naše jednota zapojila podruhé do celostátní akce ČOS Noc sokoloven. V rámci akce „Sokol – spolu v pohybu“ jste se už pár dní předtím mohli těšit na přehlídky sportovní činnosti v jednotlivých oddělení a sportovních oddílech, na cvičení s obručemi, vycházku s holemi tzv. Nordic Walking, cyklovýlet, pétanque, stolní tenis, badminton, jógu, soutěž v přeskoku přes švihadlo a posezení u ohně s muzikanty.
Nicméně to, na co se děti nejvíc těší, se odehrávalo v pátek v podvečer, večer a v noci - Noc sokoloven. Po vlastních cvičebních hodinách se mladší děti vydaly na procházku kolem Bečvy. Procházka to nebyla ledajaká. Hledal se totiž poklad. A protože děti hledaly zodpovědně, našly sladkou odměnu a reflexní pásky s logem Sokola. Ke 20 dětem z mladšího žactva se později připojili ještě starší žáci a žačky a společně si všichni na sokolské zahradě opekli špekáčky. Sotva se dokousala poslední sousta, byl čas na prohlídku Sokolovny. Řekli byste: co na ní prohlížet? Vždyť tam chodíme 2x týdně cvičit. Ale určitě byste se moc divili, kam všude se mohly děti dostat. Rozlehlá funkcionalistická budova odkryla netušená zákoutí a nádherné výhledy ze střechy na potemnělý Přerov a lesknoucí se Bečvu. Nezapomněli jsme ani na loutkové divadlo, které neodmyslitelně k Sokolovně patří. Za prohlídku bychom rádi poděkovali starostovi jednoty Vladimírovi Taberymu a župnímu starostovi Petru Doudovi. A teď už nás čekalo rozestlání spacáku a šup na kutě. Mladším dětem to šlo lépe, starší trošku ponocovali, ale to asi k takové akci patří. Pro všechny to ale asi bylo dobrodružství a o to nám přeci šlo, zažít něco nového, netradičního a to spolu se svými vrstevníky.
Helena Sedláčková, Jiří Fryč, Vlasta Krejčířová a Zora Zahradová

Fotografie najdete ZDE.