Sokoli soutěžili ve všestrannosti.. 22.4. 2017

Sokol Přerov

Župní soutěž sokolské všestrannosti, Přerov 22. 4. 2017 - discipliny: gymnastika, šplh, plavání. Účast 142 závodnic a závodníků:. Přerov Pr 70, Hranice Hr 27, Lipník Li 31, Kokory Ko 6, Vlkoš Vl 8 ..Každý se mohl zúčastnit více disciplin (g, š, p). Počítáme-li každého se všemi disciplinami, pak bylo závodníků 142. Z toho gymnastika 47,, šplh 45, plavání 50. Celkem 25 borců závodilo ve všech třech disciplinách. Bylo rozdáno celkem 81 diplomů borcům do 3. místa, což rozvádí přiložená tabulka. V závorce počet zúčastněných borců. Gymnastika sama se skládá ze 3 nebo 4 subdisciplin. Každá je klasifikována podle mezinárodních tabulek na body, aby je bylo možno sčítat. Některé subdiscipliny vyžadují odcvičení sestavy, které je nutno nacvičit, vyžadují paměť. V porovnání s atletikou je to obtížnější a tedy účast je menší než v atletice. Výsledky byly zpracovány na počítači br. Zbyňkem Haraštou. Nácvik vyžadoval houževnatost cvičenců a práci řady cvičitelů, podle potřeby i v neděli, je třeba jim za to poděkovat. Do všestrannosti se zahrnuje i atletika, župní závody v ní se uskuteční 20. května 2017.

ZDE najdete výsledky přerovských soutěžících.

ZDE si můžete prohlédnout fotogalerii.

Jakub Navařík15.05.2017