Starší žáci a dorostenci

Cvičení starších žáků a dorostenců

Cvičení staršího žactva a dorostu probíhá 2x týdně – v úterý a v pátek - od 18.00 do 19.00. Děvčata i chlapci se společně rozcvičují a věnují se míčovým a závodivým hrám. Atletická a gymnastická průprava probíhá většinou odděleně.
   Ve cvičení se neklade důraz na výkonnost, ale na radost z pohybu, z každého byť malého pokroku a pobytu v kolektivu, který je dětem blízký. Pro ty, kteří přeci jen chtějí vyhrávat, se každoročně pořádá závod ve všestrannosti: ve sportovní gymnastice, atletice, plavání a šplhu. Pro ty, kteří chtějí zažít něco ojedinělého, je pořádán jednou za 6 let Všesokolský slet, kde mohou jak na domácí tak na pražské půdě předvést výsledek svého ročního nácviku hromadné skladby a ukázat, že pohyb je i estetickou záležitostí.
   Do této složky se mohou hlásit žáci a žákyně od 5. třídy do 18 let.