Zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení má již v naši tělocvičné jednotě Sokl Přerov dlouholetou tradici. Od roku 2000 navštěvuje naše hodiny stále více zájemců. Zaměřujeme se na posílení pohybového aparátu, svalovou disbalanci a snažíme se pomáhat při bolestech kloubů. Cvičíme s hudbou a používáme různá náčiní / overbaly, gymbaly, tyče, činky, gumy / zařazujeme i nejnovější metody cvičení pro zdraví z jógy, thajčí atd.
   Cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie od 14 let, pro ženy i muže.

Zacvičte si doma: Cviky na uvolnění páteře

Přinášíme Vám několik tipů ze speciálně zaměřeného semináře.
Lektor: Jaroslav Langmaier taneční pedagog absolvent London Contemporary dance school.
Termín: 8. 2. 2014 v Ostravě.
Taiči: systém cvičení podporující celkové zdraví. Vhodné a bezpečné pro všechny. Lehké, plynulé přesto přísné pohyby uvolní a zpevní celé tělo. Dopomáhá k duševní rovnováze.

Praktické cvičení na uvolnění páteře
1. cvik: leh na břiše, čelo na podložce, ruce u těla. Dlaně na zemi, ramena nezatahuji směrem k uším. Nohy pokrčené v kolenou, pánev se přitlačí mírně k podložce. Nohy s výdechem směřuji napravo s nádechem zpět.
2. cvik: leh na zádech, nohy pokrčeny v kolenou. Kolena pocitově vzhůru, dbáme na uvědomění chodidel a jejich opěrných bodů palec, malík, pata. Hlava ve vytažení od ramen, lokty pokrčíme kolmo vzhůru, páteř mírně přitlačit k zemi. Pracuje malíček obou ruk, směřuje k ústům. Lokty, triceps, ramena, zůstávají bez pohybu.
3. cvik" leh na boku, ruka do protažení dlaň k zemi, hlava položena na ní. Pokrčíme horní nohu v koleni, přitáhneme k tělu. Pánev se nelomí dozadu. S výdechem přitáhnu nohu a zatlačím dlaň, na které ležím do podložky. Následuje masáž bederní páteře. Postavíme se, nohy unoženy na šíři ramen. Kolena se nesmí dostat před špičky. Pokrčíme kolena, podsadíme pánev, přiložíme dlaně a namasírujeme si bederní páteř.

Věřím, že jsem to popsala tak, aby tomu bylo rozumět a mohli jste si i doma sami zacvičit.

Eva HANEČKOVÁ